Koordinatör

Yola çıktığımız günden bu yana adım adım üye firma sayımızı 200 firmaya, 2022 ihracat ciromuzu 185 Milyon $ daha arttırarak 565 Milyon $ gibi bir rakama ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

DGS Dış Ticaret şeffaflık, dürüstlük ve devletle olan tam işbirliği çerçevesinde kurumsal yapımızla piyasaların bize olan güveni de kazanarak, hizmet alanında klasik süreçleri ve kar amaçlı kurum olmayı bir kenara bırakarak özellikle bilişim teknolojisine önem verip dijitalleşmeyi esas alarak ihracatçılarımıza hızlı ve dinamik bir şekilde vermiş olduğumuz hizmet sürecimizi üretime destek odaklı olarak daha kaliteli hale getirmeyi başarmış ve bu sayede ihracatçılarımızın takdirini sağlamayı başararak emin adımlarla hedeflerimize yaklaşmaya devam ediyoruz.

2021 yılı ile 2022 başı tüm Dünya ülkelerinin ekonomilerini etkileyen ve aynı zamanda Türkiye’yi de içine alan küresel çaptaki ekonomik krizden çıkmanın en etkin yolu olan ihracatın artarak büyümesi ve daha sağlıklı bir şekilde yürümesi için Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin sağlamış olduğu destek ve teşvikleri ihracatçılara partner danışmanlarımız aracılığıyla ulaştırmanın gururunu yaşıyoruz.

Bizleri Türkiye’nin ilk üç Dış Ticaret Sermaye Şirketleri arasına yükselten ihracatçılarımıza, bu zor zamanlarda nakit ihtiyaçlarını vergi dairelerinden çok kısa sürede tahsil ettiğimiz KDV iadeleri ile öz kaynaklarımızdan karşılaştığımız KDV prefinansman ön ödemeleri yaparak ihracatçılarımızın gün geçtikçe artan hammadde girdi fiyatlarına destek olabilmek adına uygun fiyatlarla alımları sağlandı.

Hedefimiz Türkiye’nin lideri olmaktan öte ihracatçılarımıza sağlamış olduğumuz hizmetimizi daha dürüst, daha şeffaf ve uzun soluklu prensipli bir şirket olarak devam etmek olacaktır.

DGS Dış Ticaret A.Ş. geçmişinde olduğu gibi, gelecekte de değişmeyecek olan güven üzerine inşa edilmiş itibarımız, kalite ve şeffaflık olacaktır.

Başlangıçtan günümüze kadar devam eden azim ve fedakarlık vazgeçilmez ilkemizdir.

 

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Hakan EVİN

Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için buradan bizlere yazabilirsiniz.