Hizmetlerimiz

DGS Dış Ticaret A.Ş'nin sunduğu hizmetler

Şirketiniz için avantajlı Çözümler üretiyoruz

KDV İadesi Hizmetleri

  • Dış Ticaret Şirketi DGS, Türk Eximbank, Bankalar ve Özel Finans Kurumları nezdinde ihracatın sağlıklı işleyebilmesi için talepleri halinde teknik ve lojistik destek sağlamaktadırlar.
  • Firmalar adına KDV iade işlemlerin hızlı bir şekilde takip edip, ihracatçıların KDV alacaklarını tahsil etmektedir, dolayısıyla bu iş birliği ihracatçılara maliyet ve zaman avantajı sağlamaktadır.
  • Maliye tarafından oluşturulan KDV iade süreçlerindeki tüm yükümlülükler DGS, ihracatçıların adına yerine getirmektedir. Böylelikle ihracatçıların KDV tahsilat yükümlülüğü ortadan kalkmaktadır.
  • DGS, KDV iadelerinin hızlı alınabilmesine karşılık banka teminat mektup şartını ihracatçılar adına vergi dairelerine vermektedir dolaysıyla ihracatçıların bankalarda bulunan gayri nakdi limitlerini kullanmak zorunda kalmayıp, bu limitleri daha farklı yatırımlarda kullanmalarına imkân sağlanmaktadır.
  • DGS İhracatçılar KDV işlemlerinde ki, süreçleri için ek personel maliyetini en aza indirmektedir.
  • DGS, ihracatçıların Dış ticaret işlemlerinin denetimi profesyonel kadrolarca yapılacağından olabilecek risklerin tespiti ve kontrolü ve söz konusu riskler hakkında firma yönetimi bilgilendirilir.

İhracata Aracılık Hizmeti

Firmamız imalatçı ve imalatçı/tedarikçi firmalarımızın ihracat işlemlerine aracılık yapılarak firmalarımıza dış ticaret uygulamalarında avantajlar sağlanmakta, ayrıca KDV iadeleri daha sorunsuz alınarak firmalarımıza kısa sürede ödenmektedir.

Vergi ve Dış Ticaret Danışmanlığı Hizmeti

Vergi, diğer mali mevzuat ve özellikle KDV uygulamaları konularındaki sorunlar ile dış ticarette gümrük, kambiyo, ihracat, ithalat, dahilde işleme, Exim kredileri ile ilgili sorunların çözümüne yönelik, firmalarımıza danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Mevzuatın Takip Edilmesi Ve Bültenlerimiz

Vergi ve diğer mali mevzuat ile dış ticaret mevzuatındaki değişiklikler ve gelişmeler günlük takip edilerek zamanında müşterilerimize ulaştırılmakta ve açıklamalı hazırlanan bültenlerle firmaların mevzuatla ilgili konularda güncel olarak aydınlatılması sağlanmaktadır.

Mevzuat Bilgilendirme

Mevzuatta yapılan önemli değişiklikler veya imalatçı ihracatçı firmalarımızca genel olarak yaşanan sorunlar hakkında tüm imalatçı firmalarımızı bir araya getirerek bilgilendirme toplantıları ve paneller düzenlenmektedir.

 

Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için buradan bizlere yazabilirsiniz.