Dış Ticaret Şirketinin Avantajları

Dış Ticaret Avantajları

İhracatınızı DGS Dış Ticaret A.Ş aracılığıyla gerçekleştirirseniz yararlanabileceğiniz avantajlar

 

  • Dış Ticaret Şirketi DGS, Türk Eximbank, Bankalar ve Özel Finans Kurumları nezdinde ihracatın sağlıklı işleyebilmesi için talepleri halinde teknik ve lojistik destek sağlamaktadırlar.
  • Firmalar adına KDV iade işlemlerin hızlı bir şekilde takip edip, ihracatçıların KDV alacaklarını tahsil etmektedir, dolayısıyla bu iş birliği ihracatçılara maliyet ve zaman avantajı sağlamaktadır.
  • Maliye tarafından oluşturulan KDV iade süreçlerindeki tüm yükümlülükler DGS, ihracatçıların adına yerine getirmektedir. Böylelikle ihracatçıların KDV tahsilat yükümlülüğü ortadan kalkmaktadır.
  • DGS, KDV iadelerinin hızlı alınabilmesine karşılık banka teminat mektup şartını ihracatçılar adına vergi dairelerine vermektedir dolaysıyla ihracatçıların bankalarda bulunan gayri nakdi limitlerini kullanmak zorunda kalmayıp, bu limitleri daha farklı yatırımlarda kullanmalarına imkân sağlanmaktadır.
  • DGS, İhracatçılar KDV işlemlerinde ki, süreçleri için ek personel maliyetini en aza indirmektedir.
  • DGS, ihracatçıların Dış ticaret işlemlerinin denetimi profesyonel kadrolarca yapılacağından olabilecek risklerin tespiti ve kontrolü ve söz konusu riskler hakkında firma yönetimi bilgilendirilir.
  • İhracatçıların en büyük sıkıntısı olan devreden KDV Dış Ticaret Sermaye Şirketi olan DGS ile çalışıldığı takdirde devreden KDV iadesini rahatlıkla eritebilme şanslarına sahip oluyorlar. DGS ile çalışan ihracatçılarımız her ayın 26 da verdikleri KDV beyannamelerinden 25 gün sonra KDV iadelerini onların adınıza banka teminat mektubu vererek vergi dairesinden tahsil edip banka hesaplarınıza EFT olarak geçiyoruz.

KDV iadesinin erken alınabilmesi için DGS üzerinden ihracat yapılması takdirde,

İhracatçı firmanın ihracattan kaynaklı tüm hakları saklı kalır.

I. İmalatçı firmanın yeşil pasaport hakkı devam eder.
II. İmalatçı firma ihracata yönelik tüm devlet teşviklerinden ve yardımlarından faydalanır.
III. İmalatçı firma ihracattan kaynaklı götürü gider indiriminden faydalanabilir.
IV. İmalatçı firma tüm beyannamelerini ihracat kredi kapama işlemlerinde kullanabilir.

YMM raporu ve Teminat mektubu ihtiyacınız kalmaz.

DGS dış ticaret vergi dairesi ile ilgili tüm işlemleri kendi üzerine alır. İmalatçı firmanın herhangi bir Teminat mektubu ve KDV iade raporu ihtiyacı kalmaz.

Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için buradan bizlere yazabilirsiniz.